פלדנקרייז

לגרום לשיפור התפקוד הגופני, להרחיב טווחי התנועה ובעיקר את איכות התנועה, לתת אופציות חדשות לגוף להתנהל, לשפר את היכולת הפיזית ולמנוע כאבים.

ממציא השיטה

ד"ר משה פלדנקרייז נפצע בברכו במהלך פעילות גופנית, הפציעה מלווה אותו והרופאים קובעים שהוא חייב לעבור ניתוח להחלפת ברך, הוא לא מקבל קביעה זו ומתחיל ללמד את עצמו לנוע עם גופו בצורה שונה, הוא חוקר לעומק את מנגנוני התנועה ביחס לשלד שריר מערכת העצבים והמוח.שיטת פלדנקרייז הפכה להיות מקובלת ומשה הוזמן להרצאות באוניברסיטאות  נחשבות ברחבי בעולם. הוא הפך להיות מטפלם האישי של צמרת השלטון באותה תקופה המשפט שתיאר משה את שיטתו "להפוך את הבלתי אפשרי-לאפשרי,את הקשה-לנוח ואת הנוח-לנעים"

מהי שיטת פלדנקרייז

שיטת פלדנקרייז עוסקת בהגברת מודעות הגוף דרך תנועה, כלומר כאשר נשכלל את יכולת הגוף, לא רק שיהיה שכלול פיזי אלא היכולת תגבר גם במישור הרגש השכל והתחושה.מרכז שיטת פלדנקרייז  עוסק למעשה בהוליסיטי בקשר הבלתי נפרד בין הגוף לנפש כאותה יחידה.שיטת פלדנקרייז מתורגמת ל2 שיטות, השיעורים האישיים/הפרטניים הנקראים גם אינטגרציה פונקציונלית, השיעורים הקבוציים הנקראים גם "מודעות דרך תנועה" בשיטת פלדנקרייז.

מטרת שיעור  בשיטת פלדנקרייז האישי המטרה לשפר התפקוד הגופני, להרחיב  טווחי התנועה ואיכות התנועה,לתת אופציות חדשות לגוף להתנהל, לשפר את היכולת הפיזית ולמנוע כאב.

כיצד מתקיים שיעור בשיטת פלדנקרייז

התלמיד שוכב על מיטה בלבוש מלא.  מתקיימת  תקשורת התנועה בין המורה לתלמיד,המורה בעזרת ידיו, מניע את  חלקי גוף התלמיד בהקשבה ולפי תנועתיות הגוף.
בתהליך זה הגוף מתארגן מחדש ומרחיב את טווחי פעולת הגוף. בשיעור המורה מתייחס לכל מערכת הגוף כלומר, המוח מערכת העצבים השרירים והשלד. לעיתים השיעור  מתבצע גם בישיבה ובעמידה . תנועות המורה, מתואמות לאברי גוף התלמיד, ללא כוח או בצורה פולשנית, החוויה שעובר התלמיד ,נוחות הנאה והקלה בתנועות שהמורה מבצע עמו. התלמיד לומד לארגן את גופו בצורה יותר טובה  ויעילה.

הבעיות שמומלץ לטפל בהן בשיטת פלדנקרייז:

-לסובלים מהגבלות בתנועה ,באזורים שונים בגוף.
-לסובלים מכאבי גב,עליון ותחתון,כאבי צוואר,גפיים,פרקים.
-פריצות דיסק  גבית L4-L5 
-פריצות דיסק גבית L5-S1
-פריצות דיסק צווארית.
-כתף קפואה .
-קשיי נשימה.
-למעוניינים לשפר איכות חייהם, להרגיש חופש תנועתי, למנוע ולהקל כאבים.
-למעונינים לפתח מודעות העצמית, ההקשבה,לפתח גמישות התנועה.

שיעור בשיטת פלדנקרייז קבוצתי  – מודעות דרך תנועה  (Awareness Through Movement)

מטרת שיעור  בשיטת פלדנקרייז קבוצתי
המטרה לשפר את היכולות הפיזיות, את הנשימה, היציבה, שיווי המשקל, הריכוז, הקורדינציה,החשיבה ואת  תפקודי המוח.

כיצד מתבצע שיעור בשיטת פלדנקרייז

המורה בצורה מילולית מנחה  את התלמיד לעשיית תנועות בסוגי תנוחה שונות, בשכיבה על הגב הצד או על הבטן, ישיבה או עמידה.אורך השיעור כ45 דקות.השיעור מתקדם בצורה הדרגתית ברצף תנועות, מתקיימת חקירה עצמית של התנועות ,המורה שואל שאלות  כיצד חשים אחרי פונקציות מסוימות שנעשו ובכך מעצים את התחושה ואת ההקשבה, התלמיד מבצע את התנועות שגורמות להעלאת המודעות התנועתית, המחשבתית  והנשימתית.

סוגי שיעורים בשיטת פלדנקרייז

השיעורים מגוונים בעבודה על פונקציות שונות, הכוללות סדרה של תנועות אשר יוצרות תבניות תנועתיות שונות,כתוצאה מהשיעור התלמיד מרגיש חופש פעולה רחב יותר מבחינה תנועתית,יעילה יותר, פיתוח המודעות עוזרת להגברת איכות החיים, להפחתת כאבים ומניעתם ושיפורם.

מומלץ על ידי הרפואה המשלימה

כיום רופאים ממליצים בחום על השיטה, למניעת כאבים בעתיד והפחתתם.
השיטה מיועדת לכלל האוכלוסייה ללא הבדל גיל.

במידה ואתם מעונינים לקבל פרטים נוספים או להירשם לאחת הקבוצות, אנא התקשרו או מלאו טופס ליצירת קשר בעמוד יצירת הקשר שלנו.

להלן מערכת שיעורי  בשיטת פלדנקרייז:

09:30 – נתניה.

8:00 – כפר יונה

10:00 – רמות השבים

19:00 – רעננה

19:00 – רעננה

19:00 – רעננה

8:00 – כפר יונה

10:00 – ויצו

19:00 – רמות השבים

בנוסף

  • ניתן לקבוע שיעורים פרטיים לקבוצות קטנות.
  • ניתן לקבוע הרצאות וסדנאות לחברות.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבוע שיעור פלדנקרייז.